Endüstriyel Kapılar

Fabrika ve depo binalarının malzeme giriş-çıkış ve yükleme-boşaltma noktalarında kullanılır. Tavana doğru kayarak açılması, mekandan istifade sağlarken kapı açıklığının da net olarak kullanılabilmesine olanak verir.

Çelik sandviç panellerden oluşan endüstriyel kapı, en üst seviyede güvenlik ve enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca alüminyum transparan seksiyonel kapı, şeşfaflığı sayesinde showroom gibi alanlarda tercih edilir.

Seksiyonel kapılar manuel veya motorlu olarak uygulanabilmektedir. Tavan yüksekliği ile kapı üst kotu arasındaki boşluğu en uygun şekilde kullanarak ray içerisinde kayarak çalışır. Bu boşluğun mesafesine göre değişik şekillerde ray yataklama sistemleri mevcuttur.

Rampa ve körük sistemleri endüstriyel seksiyonel kapı sistemleri ile birlikte kullanılarak maksimum hız ve minimum enerji kaybıyla yükleme boşaltma noktalarında işleri hızlandırır.

Hidrolik rampa sistemleri aşağı ve yukarı hareket ederek zeminle araç arasında, araç içine girecek olan forklift ve ya transpalet ile araç arasında ki seviye farkını ayarlar.

Hidrolik rampalarda kontrolü sağlayan kontrol üniteleri yardımıyla rampa yüzeyinin indirme veya kaldırma hareketi, dudakların uzanma-kısalma veya salınım hareketi gerçekleşir.

Personel geçişi gerektiren mekanlarda hareketli kapı panelleri üzerine personel geçiş kapısı açılabilir. Personel kapısı ve endüstriyel kapı, bir bütün olarak çalışır. Kapı panellerine aydınlatma amacı ile istenilen sıralarda, tek veya çift cidarlı, akrilik camdan oluşan pencereler açılabilir. Kapı panelleri standart beyaz renktedir. Ayrıca istenilen RAL koduna göre boyanabilir.

Estetik ve ışık kaygılarının bulunduğu mekanlarda, akrilik cam ve alüminyum taşıyıcı profillerden oluşan transparan seksiyonel kapılar üretilir.

Bu uygulamalar, özellikle otomotiv sektöründe ve showroom alanlarında teşhir amaçlı tercih edilir. Kapı panelleri arasında, üstünde, yanlarında ve altında bulunan termoplastik siyah contalar, hava, yağmur, toz, rüzgar geçişini engelleyerek, yüksek ölçüde sızdırmazlık sağlar

Güvenliğinizi ve konforunuzu artıran opsiyonel özellikler:

   - Alman motor sistemi
   - Pnömatik emniyet barı
   - Emniyet fotoseli
   - Yay kırılma emniyeti
   - Halat kopma emniyeti
   - Uzaktan kumanda

project-1
project-1
project-1
project-1
project-1
project-1
project-1
project-1
project-1
project-1
project-1
project-1
project-1
project-1
project-1