Egepen Everest Max

Egepen Everest Max Kataloğu İçin Tıklayınız...

TEKNİK ÖZELLİKLER:

Everest Max Sistemi, 60 mm genişliğinde, 4 odacıklı ve 2 contalı olarak tasarlanmıştır,Sistem profilleri, TS 5358 EN 12608 standartlarına uygundur, Sistem içindeki kapı kanat ve dışa açılan kapı kanat profillerinin yükseklikleri optimize edilerek azaltılmış, böylelikle cam alanı yani görüş alanının arttırılması hedeflenmiştir, Sistem suyun tahliyesini hızlandıran, özel eğimli bir tasarıma sahiptir, Sistem katlanır kapı, pivot, paralel sürme v.b. özel doğrama tiplerinin üretimini mümkün kılmaktadır, Diğer tüm sistemler ile uyumludur ( panjur , sineklik, kepenk)

Isı Yalıtımı:

PVC –U’nun fiziksel özellikleri pencereye yüksek ısı yalıtım performansı kazandırdığı gibi, Everest Max Sisteminin sahip olduğu 4 odacık, 60 mm profil genişliği ve TPE conta donanımı da yalıtım açısından üstün bir performans sunmaktadır.

Isı geçirgenlik hesaplamaları, sistemin termal performansını açıkça ortaya koymaktadır.Genel olarak, yapı içerisindeki ısı kaybı veya kazancı “U değeri” ile ifade edilmektedir. Daha küçük bir U değeri, daha fazla yalıtım anlamına gelmektedir. Bu da, daha iyi ısısal algılama, daha çok konfor demektir.

IFT-Rosenheim tarafından gerçekleştirilen, ısı yalıtım test sonucu, Uf = 1.4 W/m2K olarak belgelendirilmiştir.Ayrıca, sistem içinde, TPE conta kullanımı ile sisteme köşelerde kaynayabilme özelliği, dolayısı ile mükemmel izolasyon kazandırılmıştır,Kapı lambri 150 mm profilinin tasarımındaki özel bal peteği yapısı da, yalıtım açısından doğramaya, mükemmel izolasyon kazandırmaktadır.

Ses Yalıtımı:

Ses izolasyonu, ses kaynağından çıkan sesin ortamda dağılmasıdır. Rw, ses indirgeme indeksi (sound reduction index) dB birimi ile ifade edilir.

Everest Max Sistemi, 20 mm, 24 mm ve 28 mm cam kalınlığı alternatifleri ile ses yalıtımında da etkili çözümler sunmaktadır. EN ISO 717-1 standardları çercevesinde, Everest Max Sistemi için ses yalıtım testleri yaptırılmıştır. Ses indirgeme katsayısı Rw (C, Ctr) = 42.8 (-1.5; -3.9) dB olarak belgelendirilmiştir.

Sistemde Bütünlük:

Özellikle yardımcı ürünlerde sunduğu profil çeşitliliği ile Everest Max Sistemi içerisinde, çok özel detaylarda bile mükemmel çözümler oluşturulabilmektedir.

Sistem içerisinde yer alan,Yükseltme profilleri, Farklı köşe dönüş profilleri, Greyaj ve çeşitli bağlantı profilleri, Pervaz profilleri, Aluminyum eşik ve benzeri bir çok yardımcı ürün ile uygulamalarda, sistem bütünlüğü kazandırılmıştır.

project-1
project-1
project-1
project-1
project-1
project-1
project-1
project-1