Egepen Zendow

Önceliği sadeliğe veren Zendow, evinizin hem mimarisiyle hem de dekorasyonuyla mükemmel bir uyum sağlıyor, sıcak ve yumuşak çizgileri, klasik ve modern tarzın izlerini taşıyor, yuvarlak hatları, sadece görüntüsüyle değil dokunduğunuzda yarattığı hisle de mükemmelliği yaşamanızı sağlıyor...

Egepen Zendow Kataloğu İçin Tıklayınız...

TEKNİK ÖZELLİKLER:

- Maksimum Mukavemet ve Daha Fazla Görüş Alanı:

Bir yapının ana unsurlarından olan biri olan pencere, bina estetiği açısından oldukça önemlidir. Profil oturma genişliği 70 mm olan Zendow Sistemi, görüş alanını arttırılmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Sistem, aynı zamanda, 5 odacıklı yapısı ile, estetiği, üstün sağlamlık ve dayanıklılığı bir arada sunmaktadır.

-Mükemmel Yalıtım:

Sistemi oluşturan profiller, TS 5358 EN 12608 standardına uygundur.

PVC –U’nun fiziksel özellikleri pencereye yüksek ısı yalıtım performansı kazandırdığı gibi,

Zendow ‘un sahip olduğu 5 odacık, 70 mm profil genişliği ve TPE conta donanımı da yalıtım açısından üstün bir performans sunmaktadır.

Isı geçirgenlik hesaplamaları, sistemin termal performansını açıkça ortaya koymaktadır. Genel olarak, yapı içerisindeki ısı kaybı veya kazancı “U değeri” ile ifade edilmektedir. Daha küçük bir U değeri, daha fazla yalıtım anlamına gelmektedir. Bu da, daha iyi ısısal algılama, daha çok konfor demektir.

IFT-Rosenheim tarafından gerçekleştirilen, Zendow ısı yalıtım test sonucu, Uf = 1.4 W/m2K olarak belgelendirilmiştir.

Ayrıca, Zendow Sistemi içerisinde kullanılmakta olan, kapı lambri 150 mm profilinin tasarımındaki petek yapısı da, yalıtım açısından doğramaya, mükemmel izolasyon kazandırmaktadır. Ses izolasyonu, ses kaynağından çıkan sesin ortamda dağılmasıdır. Rw, ses indirgeme indeksi (sound reduction index) dB birimi ile ifade edilir.

Zendow sistemi, 19-20 mm, 23-24 mm, 26-27 mm, 28-29 mm, 30-31 mm, 32-33 mm, 35-36 mm,

38-39 mm ve 43-44 mm cam kalınlığı alternatifleri ile ses yalıtımında da etkili çözümler sunmaktadır.

EN ISO 717-1 standartları çercevesinde, Zendow Sistemi için ses yalıtım testleri yaptırılmıştır.

Ses indirgeme katsayısı Rw (C, Ctr) = 32 (-1.0; -5.0) dB olarak belgelendirilmiştir.

- Sistemde Bütünlük:

Özellikle yardımcı ürünlerde sunduğu profil çeşitliliği ile Zendow Sistemi içerisinde, çok özel detaylarda bile mükemmel çözümler oluşturulabilmektedir.

Sistem içerisinde yer alan, yükseltme profilleri farklı köşe dönüş profilleri, greyaj ve çeşitli bağlantı profilleri, pervaz profilleri,denizlik uygulamaları, aluminyum eşik ve benzeri bir çok yardımcı ürün ile Zendow uygulamalarında, sistem bütünlüğü kazandırılmıştır. Profilin geometrik tasarımı, suyu daha iyi tahliye ederek, mükemmel ve güvenilir bir drenaj(su tahliye) sistemi sağlar. Bu sistem sayesinde oluşan kuru alan, profilin metal aksamını paslanmaya karşı koruyarak pencerenizin ömrünü uzatmaktadır.

project-1
project-1
project-1
project-1
project-1
project-1
project-1
project-1
project-1
project-1
project-1